BAKIRKÖY MATEMATİK ÖZEL DERS – BAKIRKÖY ÖZEL DERS

BAKIRKÖY MATEMATİK ÖZEL DERS – BAKIRKÖY ÖZEL DERS

BAKIRKÖY MATEMATİK ÖZEL DERS – MATEMATİK ÖZEL DERS BAKIRKÖY

BAKIRKÖY MATEMATİK ÖZEL DERS, BAKIRKÖY ÖZEL DERS, MATEMATİK ÖZEL DERS BAKIRKÖY, ÖZEL DERS BAKIRKÖY, BAKIRKÖY, BAKIRKÖY TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS, BAKIRKÖY YGS LYS MATEMATİK ÖZEL DERS, MATEMATİK ÖZEL DERS BAKIRKÖY

bakirkoy-ozel-ders

Bakırköy Matematik Özel Ders Alırken Kullanılan Ders Öğrenme Yöntemleri

Bu bölümde Matematik Geometri’ de daha kolay ve hızlı öğrenmenin yollarını bulacaksınız. Aynı zamanda, az bir çabayla yaptığınız çalışmalardan daha iyi sonuçlar elde etmenin sırlarını… Başarılı öğrencilere hangi tür öğrenme yöntemlerini kullandıkları sorulmuş sonuçlar birbirine benzer öğrenme yöntemlerini kullandıkları tespit edilmiştir.

 • 1. Öğrenme süreci bütün­den parçaya sonra yine bütüne şeklinde ilerlemelidir. Matematik Geometride bir konuyu okumaya başlamadan önce yazının bütününü görmeli, yazıyı tanımalı ve ana fikrini çözmelisiniz. Ardından ayrıntılı bir şekilde yazıyı okumalısınız, son olarak da bütününü tekrar etmeniz gerekir.
 • 2. Bilginin “ çok kanallı kayıt” yapılması öğrenmenin verimini ve kalıcılığını artırmaktadır. Çok kanallı kayıt, birden fazla duyu organını devreye sokmaktır. Okumalı, özet çıkarmalı, yazmalı ve tekrar yüksek sesle okumalısınız. Hayal gücünüzü kullanıp öğrendiğiniz konuyu hafızanızda canlandırmalısınız. Bakırköy Matematik Özel Ders almak çok kanallı kayıt olarak değerlendirilmelidir.
 • 3. Öğrenmenin en iyi bir yollarından biri de öğreterek çalışmaktır. Öğrenirken sanki bir başkasına öğretecekmiş gibi çalışmalısınız. Çünkü öğretmek, öğrenmenin bir üst basamağıdır. Öğrendiklerinizi mutlaka birine anlatın. Matematik Özel Ders Bakırköy Öğretmeninize anlatarak konuyu ne kadar anladığınızı test edebilirsiniz.
 • 4. Öğrenilenlerin, kişinin kendi ifadeleriyle tekrarlanması öğrenmeyi çabuklaştırır. Öğrendiklerinizi kendi ifadelerinizle tekrarlanmalı, özet çıkarırken ve önemli noktaları not ederken size ait cümleleri kullanmalısınız.
 • 5. Bir “Öğrenme Grubu” ile birlikte çalışmak öğrenme verimini arttırır. Grupla çalışmak, birlikte alıştırma yapmak, anlaşılmayan yerleri sormak, kaynak alışverişinde bulunmak, birine öğretmek için anlatabilmek, birinden konuyu dinleyebilmek, birlikte daha çok çalışmak için motive olmak gibi yaralar sağlar. Birlikte ders çalışabileceğiniz arkadaşlar edinmelisiniz.
 • 6. Bir bilgiyi yazılı olarak ifade etmek o bilginin anlaşılma düzeyini artırır. Bir konuyu ne kadar bildiğinizi anlamanın en iyi yollarından biri yazmaktır. Öğrendiklerinizi yazarsanız, kavrama gücünüzü artışmış olursunuz. Bakırköy Özel Ders Öğretmeninizden öğrendiklerinizi dersten sonra tekrar ederek yazarsanız konuyu mükemmel öğrenmiş olursunuz.
 • 7. Önemli yerleri ve ana fikirleri işaretlemek dikkati kesinleştirir ve öğrenme verimini artırır. Okunan metnin önemli kısımlarının altının çizilmesi veya üzerine özel işaretlerin konulması tekrar etmede çok büyük kolaylıklar sağlar.
 • 8. İdeal ders çalışma süresi; 45dk. ders, 5 dk. tekrar , 10 dk. dinlenmedir. Eğer 45 dk. dan fazla ders çalışırsanız dikkatiniz zayıflar ve motivasyonunuz kaybolur. Öğrendiklerinizin %80 nini 24 saat içinde unutursunuz. Bunu önlemenin iki yolu vardır: Birincisi “çok kanallı kayıt “ yapmak, ikincisi ise konu bittikten hemen sonra tekrar etmektir. Her çalışmanın ardından mutlaka dinlenmek için kendinize zaman tanımalısınız.
 • 9. Son olarak; Bakırköy Özel Ders öğretmeninizin özel ders notlarını ve özel ders videolarını düzenli izleyip tekrar ederseniz alacağınız verim maksimum olacaktır.

Atakent Matematik Özel Ders

 

Bakırköy Matematik Özel Derste Öğrendiklerinizin zihninize tam oturması için

  1. %20 – DİNLEYEREK
  2. %40 – OKUYARAK
  3. %60 – YAZARAK
  4. %80 – ANLATARAK
  5. %90 – TEKRAR EDEREK artırabilirsiniz.

MERTER MATEMATİK ÖZEL DERS – İNCİRLİ MATEMATİK ÖZEL DERS – Üniversite Hedefi İçin Amaç Belirlemek Önemlidir

Yazar hakkında

Hanifi Hoca administrator

Matematik Öğretmeniyim. Aynı zamanda Doktora yapıyorum. 10 yıllık öğretmenlik tecrübemle İstanbul' da LGS, TYT, YKS, KPSS, DGS, ALES, YÖS vb sınavlar için ve okul derslerine takviye özel dersler veriyorum. Özel ders verdiğim alanlar: Matematik, Geometri ve Rehberlik. Daha fazla ayrıntı için Hakkımda kısmına bakabilirsiniz. Özel ders alan öğrencilerimden bazılarının yorumlarını da Referanslarım kısmından okuyabilirsiniz. Gerçek anlamda verim almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

2 yorum

İstanbul Matematik Özel DersYayın tarihi8:44 pm - Kas 29, 2016

Unutma!!
gelecek,
“bugün”,
onun için
hazırlananlara aittir..
Gelecek istiyorsan bugüne önem ver

Zihnini olumlu yönde şartla!
Güzel bir çalışmayla geleceğini belirle.
1) Hayal et
2) Hayaline inan
3) Hayalin için harekete geç.

Matematik Özel Ders BakırköyYayın tarihi8:03 am - Kas 17, 2016

Başarı, aklın ve gayretin çocuğudur..
#Ygs #Lys #Teog
….. YGS LYS yolcusu genç, erken kalkan yol alır. Ümitsizliği bırak. Azim ve sabırla herşey başarılır.

Bir cevap yazın